synottip

Vai Verstapena dominance turpināsies arī F1 sezonas trešajā posmā?

F1 sezona straujiem soļiem rit uz priekšu un tālu vairs nav šī kalendārā gada trešais etaps. Tas jau 24. martā pārņems Austrālijas trasi Melburnā.

Sezonas pirmie divi posmi bijuši bez izteiktas intrigas. Uzvaras laurus abos etapos plūca pēdējo trīs sezonu čempions – nīderlandietis Makss Verstapens. “Red Bull” komanda ir parūpējusies par lieliska spēkrata izveidi, ļaujot Verstapena dominancei turpināties arī šosezon. Abos posmos otro vietu tikmēr izcīnījis viņa komandas biedrs – meksikānis Serhio Peress. Ja Bahreinas posmā goda pjedestāla zemākais pakāpiens pienācās spānim Karlosam Sainsam, tad Saūda Arābijas “Grand Prix” izcīņā bronzu izcīnīja Monako pilots Šarls Leklērs.

Otro posmu gan izlaida tieši tikko minētais Sainss. Viņš atradās slimnīcā apendicīta dēļ. Viņa vietu “Ferrari” komanda uzticēja debitantam Oliveram Bērmanam no Lielbritānijas, kurš ikdienā ir F2 pilots. Viņš gan startēja godam, izcīnot septīto pozīciju posmā. Vēl nav skaidrs, vai Bērmans startēs arī nākamajā F1 posmā, tomēr cerības ir.

Tieši Vertsapens ar 51 punktu patlaban ir izteikts kopvērtējuma līderis. Otrajā vietā esošais Peress tikmēr iekrājis 36 punktus, kas nozīmē, ka līderim jau ir drošs 15 punktu pārsvars. Leklērs ar 28 punktiem ir trešais, bet uz papēžiem ar 18 punktiem min brits Džordžs Rasels. Vislielākais un nepatīkamākais pārsteigums patlaban ir Rasela tautieša Luisa Hamiltona neveiksme. Septiņkārtējam pasaules čempionam divās sacīkstēs astoņi punkti un vien devītā pozīcija. Vai viņa karjera tiešām iet uz norietu?

Melburnas posms īpašs būs diviem pilotiem. “McLaren” vadītājs Oskars Piastri kopā ar Danielu Rikiardo atgriezīsies savā dzimtenē, lai tur cīnītos par godalgām un tik ļoti svarīgajiem kopvērtējuma punktiem. Pērn Piastri Austrālijas etapā finišēja kā astotais, kamēr 34 gadus vecais stūrmanis Rikiardo toreiz nestartēja. Uzvaru 2023. gada Melnburnas posmā svinēja Verstapens, aiz sevis putekļos atstājot Hamiltonu un Fernando Alonso. Vai vēsture atkārtosies?

Bukmeikeri Verstapenu uzskata par izteiktu favorītu Austrālijas posmā, piešķirot viņa uzvarai niecīgu koeficientu 1.19 apmērā. Vistuvāk ar reizinātāju 9.15 ir Peress, bet ar sulīgu 12.80 seko Leklērs. Brits Lando Noriss ar iespaidīgu 29.50 ir ceturtais, bet favorītu TOP 5 ar apaļu 32.00 noslēdz Rasels.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu aizraujošu F1 sacīksti.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA