synottip

Verstapens pārliecinoši uzsāk bruģēt ceļu pretī trešajam F1 titulam pēc kārtas

Verstapens pārliecinoši uzsāk bruģēt ceļu pretī trešajam F1 titulam pēc kārtas

Piektdien jeb 5. martā tika atklāta jaunā formulas (F1) sezona. Pie pirmā panākuma šogad tika pēdējo divu sezonu čempions - holandietis Makss Verstapens. Viņam izdevās Bahreinas Lielās balvas izcīņu jeb GP noslēgt ar pārliecinošu triumfu, tuvāko sekotāju un komandas biedru Serhio Peresu apsteidzot par 12 sekundēm. Ņemot vērā Peresa otro vietu, "Red Bull" komandai tā bija dubultuzvara. Jāpiemin, ka Verstapenam šis bija pirmais panākums karjerā Bahreinas trasē. Likmes uz F1 un citiem sporta notikumiem var veikt "synottip.lv" mājaslapā. 

Ja 2021. gadā Verstapens dabūja pasvīst un kopvērtējumā vien par astoņiem punktiem apdzina sudraba godalgu īpašnieku un britu Lūisu Hamiltonu, tad pērn viņš bija izteikts līderis. Pasaules ātrākais formulas pilots, otrajā vietā esošo un 25 gadus jauno Monako braucēju Šarlu Leklēru, apsteidza par 146 punktiem. Verstapens pērn uzvarēja 15 no 22 sacīkstēm. Arī šogad viņš lūko savu dominanci turpināt.

Patlaban Verstapenam neviens no pilotiem nespēj izrādīt pretestību. Pat septiņkārtējais titula īpašnieks Hamiltons savas karjeras norietā, aizvadot sezonas pirmās sacīkstes, no līdera atpalika par nepilnu 51 sekundi. Viņš ierindojās piektajā pozīcijā Bahreinas etapā. Atklāšanas posmā uz pjedestāla zemāka pakāpiena kāpa spānis Fernando Alonso, aiz sevis atstājot savu tautieti Karlosu Sainsu. Sešinieku tikmēr noslēdza kanādietis Lānss Strols, kurš teorētiski savu pozīciju izcīnīja "ar vienu roku". Treniņos viņam ļoti sāpēja plaukstas locītava, kas īpaši tika sargāta, liekot reizēm savu darbarīku stūrēt ar vienu roku.

Pērnās sezonas vicečempions Leklērs sezonu tikmēr iesāka pavisam neveiksmīgi. Tehnisku iemeslu dēļ viņš 41. aplī izstājās, tādā veidā apgrūtinot cīņu pretī tik ļoti kārotajam titulam. Elektronikas problēmu dēļ sacīkstes nepabeidza arī "McLaren" pilots un 21 gadu jaunais debitants Oskars Pjastri no Austrālijas. Bariņam pievienojās arī Estebans Okons, kurš tika pie trim laika sodiem (kopā 20 sekunžu vērtībā) un izstājās. Finišu kopā sasniedza 17 no 20 pilotiem. Seši gan no tiem līderim zaudēja vismaz apli.

Ja vien Verstapenu nepiemeklēs kādas neveiksmes, tad maz ticams, ka kāds spēs pilotu izkonkurēt ceļā uz trešo titulu pēc kārtas. Labākajā gadījumā kādam no pilotiem retu reizi izdosies Verstapenam atņemt uzvaru kādā konkrētā posmā, tomēr šī sporta veida kritiķi uzskata, ka pārējiem braucējiem cerības ir ļoti mazas. Vai viņiem būs taisnība? Sezonas otrais posms paredzēts jau 19. martā, kad motoru rūkoņa pārņems Saūda Arābijas trasi Džidā.

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA