synottip

Virslīga atgriežas: RFS un “Riga” joprojām favorītes uz Latvijas titulu

Virslīga atgriežas: RFS un "Riga" joprojām favorītes uz Latvijas titulu

Klāt ir brīdis, kad savu sezonu sāks Latvijas vadošie futbola klubi un to spēlētāji. Treniņnometnes un pārbaudes spēles ir veiksmīgi aizvadītas, tagad priekšā sezona.

Šosezon turnīra izspēles princips nemainīsies. Līgā joprojām startēs desmit komandas, katrai vienībai savā starpā tiekoties četras reizes - divreiz savā, bet divreiz pretinieku laukumā. Kopā paredzētas 36 cīņas. Salaspils klubs "Super Nova" pagājušajā sezonā izkrita no Virslīgas, bet vietā jau ir nākusi Grobiņas pilsētas vienība, kas sevi nekādi nesaista ar blakus esošo komandu "Liepāja". Pašmāju kājbumbas eksperti un analītiķi uzskata, ka jaunā sezona būs krietni aizraujošāka un līdzvērtīgāka, salīdzinot ar iepriekšējo.

Jaunā sezona tiks atklāta ar dueli 8. marta vakarā. Ķekavas "Auda" plkst. 18:00 uzņems pašreizējo čempioni RFS. "Auda" gan būs vien nomināla mājiniece, jo mājas spēles klubs aizvada "Skonto" stadionā, kas atrodas Rīgā. RFS pirms sezonas sākuma informēja, ka ir apmierināta ar sava sastāva komplektāciju, jo ir sekmīgi izdarīts galvenais uzdevums - saglabāts pērnās sezonas sastāva kodols. Titula aizstāvēšanas sezona klubam nebūs viegla, tomēr RFS ir gatava. Ne velti vienība 18 dienas trenējās Turcijā. Pērn RFS grandiozi atgriezās Latvijas futbola virsotnē, sezonas pēdējā mačā izcīnot titulu. "Auda" no RFS atpalika par 31 punktu, taču lielais atstatums netraucēja izcīnīt trešo vietu un bronzas godalgas.

Ķekavas kluba treneru korpusā gan izmaiņas - pērno sezonu komandu vadīja somu treneris Simo Valakari, kurš šogad jau darba vietu radis galvaspilsētas klubā "Riga". Atgādināsim, ka "Riga" ir Latvijas bagātākais klubs, kas nav Virslīgā izcīnījis zeltu kopš 2020. gada, lai gan tas vienmēr ir bijis galvenais mērķis. Vai spiediens šosezon nāks par labu? Jāatzīst, ka komandai "Auda" nav savstarpēji veicies pret RFS pēdējos dueļos. Rīdzinieki bijuši izteikti pārāki pēdējās trīs tikšanās reizēs, kas bija pērn - 2:0, 5:2 un 3:0. Ķekavas klubam vien pagājušās sezonas pirmajā duelī izdevās "nočiept" pretiniekiem vienu punktu, aizvadot bezvārtu neizšķirtu. Bukmeikeri gan savus minējumus par šo dueli vēl nav izteikuši.

Dienu vēlāk jeb 9. martā (plkst. 14:00) sezonu sāks arī komanda "Liepāja", kas savā laukumā uzņems "Tukums 2000/Telms" futbolistus. Liepājnieki pērno sezonu noslēdza piektajā pozīcijā, kamēr tukumnieki bija astotie no desmitq, paglābjoties no pārspēlēm. Tukuma klubs pērn izteikti "buksēja", zaudējot vairākos svarīgos mačos. Tieši tas sarežģīja kluba sezonu, taču šosezon Tukuma vienībai jau ir citi mērķi un ambīcijas.

Bukmeikeri gan liepājniekus uzskata par izteiktiem favorītiem cīņā par sezonas pirmo uzvaru. Vēju pilsētas uzvarai piešķirts koeficients 1.61, kamēr otru kurzemnieku triumfam atstāts reizinātājs 4.31 apmērā. Neizsķirts novērtēts ar 4.08.

Šajā pašā dienā, tikai divas stundas vēlāk (plkst. 16:00), sezonas pirmo dueli aizvadīs arī "Jelgava", kas uz sava zālāja uzņems "Daugavpils" komandu. Jelgavnieki pērn aizvadīja pirmo Virslīgas sezonu. Klubs finišēja sestajā vietā un samērā droši noturēja vietu augstākajā divīzijā, pārsteidzot šī sporta veida entuziastus. Daugavpilieši atradās pozīciju zemāk un abu komandu savstarpējie dueļi vienmēr bijuši līdzvērtīgi un interesanti. Neviena no abām komandām nedemonstrēja to labāk futbolu, tomēr sniegums bija stabils un ar pārsteigumiem.

Bukmeikeri tieši mājiniekus uzskata par favorītiem, piešķirot jelgavnieku triumfam koeficientu 2.11, bet komandai "Daugavpils" atstājot 3.11. Iespēja, ka uzvarētājs netiks noskaidrots un katra komanda tiks pie punkts novērtēta ar 3.29.

Nedēļu ar maču 10. martā (plkst. 15:00) noslēgs aizpagājušās sezonas čempione "Valmiera", kas izbraukumā mēros spēkus pret jaunajiem "Metta" futbolistiem. Valmierieši pērn neizpildīja nevienu no galvenā trenera Jurģa Kalna minētajiem mērķiem. Komanda finišēja ceturtajā vietā, kamēr gaidāmā pretiniece "Metta" bija pirmspēdējā, ar grūtībām saglabājot vietu Virslīgā. Valmierieši gatavošanos sezonai nemainīgi aizvadīja ārzemēs. Komanda turpina turēties pie savām tradīcijām un pārbaudītām vērtībām, sastāvam piesaistot daudz un dažādus leģionārus.

Bukmeikeri par favorītiem uzskata valmieriešus, kuru uzvarai piešķirts koeficients 1.63. Mājiniekiem atstāts 4.27, bet neizšķirta opcijai 3.98.

Šie būs pirmās nedēļas dueļi, bet pēcāk cīņā metīsies arī "Riga" un debitanti no Grobiņas.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu no šīs sezonas Virslīgas mačiem.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA