synottip

”Zeļļi” un ”Ventspils” centīsies šokēt, tiekot Latvijas kausa finālā

''Zeļļi'' un ''Ventspils'' centīsies šokēt, tiekot Latvijas kausa finālā

Vēl tikai divas spēles un būs skaidras šīs sezonas Latvijas Basketbola kausa (LBK) finālistes. Scenāriji ir vairāki - gan pērnā fināla atkārtojums, gan arī pavisam neredzēts duelis.

Rīgas ''Zeļļi'' - ''Liepāja''

Finālā iekļūs komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā. ''Zeļļi'' pirmajā pusfināla cīņā bija negaidīti pārliecinoši. Ņemot vērā, ka vienīgajā savstarpējā tikšanās reizē līdz tai spēlei liepājnieki savā laukumā rīdziniekus uzvarēja ar trīs punktu pārsvaru, arī šoreiz tika gaidīta līdzīga cīņa. Tā gan nebija... Rīdzinieki atradās soli priekšā teju visu spēli, izskaņā uzvarot ar 90:79. Tas nozīmē, ka atbildes spēlē Rīgas klubam būs 11 punktu pārsvars, turklāt, arī sava laukuma priekšrocības.

''Zeļļi'' turpina spēlēt savu agresīvo 3x3 basketbolu, kas viņiem arī reizēm dod rezultātus, ja pretinieki nav gatavi garlaicīgam un pacietīgam basketbolam. Liepājnieki tikmēr demonstrē haotisku basketbolu un reizēm pat nevar saprast, ko komanda dara laukumā. Lai vai kā, vienībai dažkārt sanāk tikt pie svarīgām uzvarām, tāpēc noskaņošanās būs īpaši svarīga pirms gaidāmā dueļa izbraukumā. Rīdzinieku līdera grožus būs jāuzņemas Zigmāram Raimo, kamēr ''Liepāja'' cerēs uz Kristapa Ķilpa kārtējo fenomenālo spēli.

Likumsakarīgi, ka Latvijas basketbola videi būtu tikai izdevīgi, ja notiktu pārsteigums un basketbola jaunpienācēja ''Zeļļi'' tiktu finālā un izcīnītu titulu. Tas radītu sava veida ažiotāžu pašmāju sportā. Liepājnieki gan centīsies to nepieļaut, tiekot pie iespējas cīnīties finālā jau otro gadu pēc kārtas. Pērn komanda lielo finālu uzņēma savā pilsētā, uzrīkojot milzīgu šovu, bet pēcāk sevi apkaunojot ar samērā bezcerīgu zaudējumu pret desmitkārtējo čempioni VEF - 66:87. Vai gaidāms pērnā fināla atkārtojums?

Pirmā fināliste taps skaidra jau 2. februārī (plkst. 19:30), kad klubi atkārtoti aizvadīs cīņu Daugavas Sporta namā.

''VEF Rīga'' - ''Ventspils''

Citā Rīgas un Kurzemes duelī tikmēr ventspilnieki negaidīti pārtrauca ieilgušo zaudējumu sēriju pret ''vefiņu''. ''Ventspils'' savā laukumā ar rezultātu 97:91 triumfēja, iekrājot sešu punktu pārsvaru pirms izšķirošā dueļa galvaspilsētā. Pirmajā cīņā ventspilnieku panākumu ar 27 punktu performanci kala Artūrs Ausējs.

''VEF Rīga'' pavisam nesen atlaida vairākus savus leģionārus, vietā paņemot citus. Iespējams, ka ārzemnieki vēl nav paguvuši aklimatizēties. Tieši viņu sniegums otrajā spēlē var būt izšķirošs. Jācer uz komandas un Latvijas izlases kapteiņa Daira Bertāna tālmetienu lietu, kā arī uzlecošās zvaigznes Roberta Blūma sniegumu. Ventspilniekiem tikmēr jāturpina demonstrēt tāds pats basketbols kā pirmajā spēlē.

Kā jau iepriekš tika minēts, ''vefiņš'' pērn triumfēja finālā. Arī gadu iepriekš komanda bija finālā, toreiz uzveicot šī brīža pretinieci. Rīdzinieki toreiz uzvaras laurus plūca Ventspilī, triumfējot ar rezultātu 74:62. Tas nozīmē, ka ir finālā iespējams gan pērnās sezonas atkārtojums, gan arī pavisam liels jaunums - ''Zeļļi'' pret ''Ventspils'' komandu.

Izšķirošā cīņa starp abām komandām paredzēta jau 3. februārī (plkst. 18:30), kad vienības tiksies ''Rimi'' Olimpiskā centra telpās.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev, iespējams, var pavīdēt iespēja vērot kādu no šīm spēlēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA