synottip

Ar Ločmeli priekšgalā Latvija sāks U20 PČ hokejā

Ar Ločmeli priekšgalā Latvija sāks U20 PČ hokejā

Ziemassvētki jaunajiem latviešu hokejistiem šogad būs jāsvin attālināti. Jau 26. decembrī Zviedrijas pilsētā Gēteborgā sāksies 2024. gada Pasaules čempionāts (PČ) hokejā U20 vecuma grupā vīriešiem. Čempionāts risināsies līdz pat 5. janvārim, kad tiks noskaidroti visu medaļu komplektu īpašnieki.

PČ startēs desmit izlases, kas sadalītas divās grupās. Latvija iedalīta A grupā kopā ar Kanādu, Somiju, Vāciju un mājinieci Zviedriju. B grupā tikmēr startēs Čehijas, ASV, Slovākijas, Šveices un Norvēģijas valstsvienības. Lai kvalificētos ceturtdaļfinālam jeb TOP 8, ir jāiekļūst savas grupas labāko četriniekā, kas nozīmē, ka nedrīkst palikt pēdējā pozīcijā. Uzdevums šķiet vienkāršs, tomēr vietu kļūdām nav, jo visas turnīra dalībnieces ir optimālajos sastāvus un noskaņojušās, lai cīnītos līdz galam. TOP 8 likteni izšķirs vien četras spēles. Reālistikākās iespējas cīnīties par panākumu mūsu zēniem ir mačā pret Vāciju, kas izlasei būs pēdējais grupu turnīrā šajā PČ. 

Latvijas hokejisti jau ir ieradušies Zviedrijā un sākuši gatavošanās procesu PČ. U20 izlases galvenais treneris Artis Ābols uz Gēteborgu izsaucis 26 spēlētājus, bet par kapteini iecelts ir Dans Ločmelis, kurš šogad palīdzēja pieaugušo izlasei PČ izcīnīt vēsturiskās bronzas godalgas. Izlases mērķis ir tikt ceturtdaļfinālā jeb labāko astotniekā. Tas nozīmē, ka izlasei jāizcīna vismaz viena uzvara un jācer uz tiešo pretinieku neveiksmēm. Uzdevums gan nebūs viegls, jo izlase ir iedalīta nomināli spēcīgākā grupā.

Ločmelis par kapteini tika izvēlēts komandas balsojumā. Viņš pats uzsver, ka par piemēru kapteiņa darbā ņems Kasparu Daugaviņu. Ločmelis pieaugušo izlasē bija jaunākais hokejists Latvijas sastāvā, turklāt viņš atzīmējās ar rezultativitātes punktiem teju katrā svarīgajā izslēgšanas spēlē. Viņš bija arī laukumā brīdī, kad bronzas vārtus pret ASV pagarinājumā guva aizsargs Kristiāns Rubīns.

Tikai četri no visiem izlases spēlētājiem pārstāv pašmāju klubus. Pārējie hokejisti savus talantus attīsta ārzemēs un, galvenokārt, otrpus okeānam vadošajās jauniešu hokeja līgās. Zināmākie aizsardzības balsti izlasē ir Niks Feņenko un Pēteris Bulāns. Uzbrukuma līnijā tikmēr līderi būs iepriekš minētais Ločmelis, Rainers Rullers, Rodžers Bukarts un Ēriks Mateiko, kamēr pirmā vārtu vīra lomu dalīs Deivs Rolovs un Aksels Ozols.

Pirmo spēli Latvijas U20 izlase aizvadīs jau turnīra pirmajā dienā jeb 26. decembrī (plkst. 20:30 pēc Latvijas laika). Pirmajā mačā pretī stāsies spēcīgā mājiniece Zviedrija, kuras uzvarai šajā duelī bukmeikeri piešķīruši niecīgu koeficientu 1.08. Latvijas triumfam tikmēr atstāts iespaidīgs reizinātājs 16.85 apmērā, bet neizšķirta jeb pagarinājuma opcija novērtēta ar 10.24.

Par galveno favorīti uz zeltu tiek uzskatīta ASV, kuras triumfam visā PČ piešķirts koeficients 2.95. Ar 3.20 uz papēžiem min mājinieki zviedri, bet galveno pretendentu trio noslēdz Kanāda ar 3.65. Latvijas uzvara čempionātā likmi reizinātu ar 450.00, kas ir otrs lielākais koeficients visā turnīrā.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var paspīdēt iespēja vērot kādu no šī PČ mačiem. Koeficienti laika gaitā var mainīties. 

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA