synottip

Latvijas sieviešu izlase aprīļa ievadā uzsāks cīņu par vietu pasaules hokeja elitē

Latvijas sieviešu izlase aprīļa ievadā uzsāks cīņu par vietu pasaules hokeja elitē

Jau 2. aprīlī Latvijas sieviešu hokeja izlase uzsāks cīņu Pasaules čempionātā otrās divīzijas A grupā. Mūsu dāmas dosies uz Meksikas galvaspilsētu Mehiko, lai aizstāvētu Latvijas godu. Likmes uz šīm cīņām, kā arī citiem sporta un kultūras notikumiem var veikt ''synottip.lv'' mājaslapā.

Somu speciālists un Latvijas izlases galvenais treneris Hannu Saintula ir nosaucis kandidātu sarakstu gaidāmajam Pasaules čempionātam otrās divīzijas A grupā dāmām. Tajā iekļautas trīs vārtsardzes, 9 aizsardzes un 12 uzbrucējas. Saraksts gan nedaudz saruks, jo uz Meksiku dosies 20 labākās šī brīža Latvijas sieviešu hokeja pārstāves. 15 no visām 24 kandidātēm hokeju spēlē Latvijā, kamēr deviņas savus spēkus izmēģina pasaules tirgū. Latvijas dāmas hokeju spēlē pat Zviedrijā, Austrijā, Kanādā, Dānijā un Spānijā.

Sagatavošanās posmā Latvijas sieviešu izlase ir aizvadījusi trīs nometnes un divas pārbaudes spēles Somijā. No 23. līdz 29. martam tiks aizvadīts pēdējais nogrieznis, kurā tiks noslēgts sagatavošanās cikls. Šajā periodā paredzēta treniņnometne Daugavas ledus hallē. Starp izlases kandidātēm pieredzes bagātākā ir 48 gadus vecā aizsardze Aija Balode. Trīs no spēlētājām tikmēr ir dzimušas vien 2007. gadā - Emīlija Jakovļeva, Hanna Štrause un Šarlote Štāle.

Saintula Latvijas sieviešu hokeja izlasi sāka vadīt šosezon. Lielāko daļu savas karjeras viņš ir pavadījis pie Somijas sieviešu izlases vadības grožiem. Četras reizes viņš savu izlasi ir aizvedis līdz bronzas godalgām. 65 gadus vecais eksperts ir vadījis arī Ķīnas sieviešu valstsvienību, kā arī divas Somijas augstākās līgas komandas - ''Kiekko-Espoo'' un ''Espoo Blues''. Vai viņam izdosies pacelt līmeni arī Latvijas sieviešu hokejā?

Meksikā Latviju sagaida četras cīņas - pret Islandi, mājinieci Meksiku, Spāniju un ķīniešu Taipeju. Piecu komandu konkurencē tiks sadalītas godalgas un taps skaidra izlases, kas dosies uz pirmo divīziju, paliks savā grupā un nokritīs uz trešo divīziju. Otrās divīzijas B grupa čempionātu aizvadīja jau februāra izskaņā, triumfējot Beļģijas hokejistēm, kas aiz sevis atstāja Austrāliju, Jaunzēlandi un Dienvidāfriku. Pēdējā finišēja Horvātija.

Latvija gaidāmajā turnīrā nav ne favorīte, ne pastarīte. Izlases iespējas ir mērāmas plaši - var tikt sasniegta gan pirmā vieta, gan piedzīvota pēdējā. Viss ir atkarīgs no tā, cik ātri dāmām izdosies aklimatizēties, kā arī saliedēties. Turēsim īkšķus par mūsu izlasi!

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA