NBA drafts: epicentrā amerikānis Dibantsa un igaunis Vēsārs
Tuvojas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts jeb jauno spēlētāju izvēle. Kopumā tiks izvēlēti 60 basketbolisti, komandām savas izvēles veicot laika posmā uz Līgo svētkiem.
Drafts šoreiz norisināsies Bruklinā — 24. un 25. jūnijā. Starp prospektiem ir vairāki skaļi uzvārdi, taču kopumā arī viens Baltijas pārstāvis, kurš varētu nonākt šajā prestižajā groza bumbas čempionātā.
Drafta pirmo izvēli šoreiz ieguva Vašingtonas »Wizards», kamēr pie otrā pika tika Jūtas »Jazz». Šajā ziņā pārsteigumu nebija. Uz trešo izvēli tikmēr uzleca Memfisas »Grizzlies», bet pie ceturtā pika negaidīti tika Čikāgas »Bulls». Indianas »Pacers» tikmēr zaudēja savu izvēli, jo tā bija piektā, nonākot pie Losandželosas »Clippers».
Drafta izvēles gan bieži vien tiek aizmainītas. Līdz ar to, nebūtu pārsteigums arī, ja šoreiz būtu klubi, kas riskētu, mainot prom drafta izvēles pret augsta kalibra spēlētājiem vai citiem pikiem.
Vairums sagaida, ka ar pirmo izvēli tiks draftēts 206 centimetrus garais amerikāņu uzbrucējs Eidžejs Dibantsa. Viena daļa jau uzskata, ka Dibantsa karjeru sāks Vašingtonā, kamēr otra puse pieļauj, ka »Wizards» savu izvēli varētu aizmainīt. Tas gan nemaina faktu, ka Dibantsam ir prognozēta ļoti augsta izvēle šajā draftā.
Par līdzvērtīgu Dibantsam tiek uzskatīts rezultatīvais amerikāņu aizsargs Darins Petersons. Augstu vērtēts jaunais talants, kuram gan būs »jāpieslīpē» dažādas nianses. Drošāka izvēle gan »uz papīra» skaitās Dibantsa. Petersons gan arī, visticamāk, tiks izvēlēts drafta ievadā.
Baltijā lielākā uzmanība tiks pievērsta Henri Vesāram no Igaunijas. Viņš varētu kļūt par visu laiku otro igauņu basketbolistu, kurš izraudzīts NBA draftā. Viņš ir 213 centimetrus garš centra pozīcijas spēlētājs ar spēju realizēt tālmetienus ar augstu precizitāti. Viņš pavadīja labu laiku arī Madrides »Real» sistēmā, pēcāk pārceļoties uz Ziemeļameriku.
Draftā būs manāma paaudžu maiņa, jo starp prospektiem ir vairāki basketbolisti, kuru tēvi agrāk spēlēja NBA. Visaugstāk no tiem ir novērtēts uzbrucējs Kamerons Būzers, kura tēvam Karlosam Būzeram bija gana gara NBA karjera. Jaunajam Būzeram tiek prognozēta augsta izvēle. Nebūtu pārsteigums, ja viņu izvēlētos kāda no pirmajām trim komandām šajā draftā.
Tāpat sarakstā ir Serbijas un Grieķijas pilsonis Andrejs Stojakovičs. Viņa tēvs ir Predrags »Peja» Stojakovičs, kurš NBA ietvaros aizvadīja ne vien vairāk kā 800 pamatturnīra cīņas, bet ar Dalasas »Mavericks» izcīnīja arī leģendāro Lerija O’Braiena vārdā nosaukto čempionu trofeju.